Hlavné predmety

Výber hlavných predmetov na našej škole:

Ekonomika –  chceš vedieť ako funguje ekonomika u nás na Slovensku? Dozvedieť sa o hospodárení s financiami u nás a aj v iných krajinách? A ako sa vlastne zrodila samotná ekonomika štátu? Tak na tieto otázky a mnohé ďalšie Ti zodpovie tento predmet. Svoje poznatky môžeš využiť pri riešení učebnice aplikovanej ekonómie v štvrtom ročníku a obdržať tak certifikát, od neziskovej organizácie JA Slovensko

Účtovníctvo – čím je tento predmet zaujímavý? Je náročný? Áno! A zaujímavý je práve tým, že vo svete stále sa rozvíjajúceho podnikania je dopyt po účtovníkoch. Kto je to účtovník a ako sa ním môžeš stať? To zistíš, ak absolvuješ predmet účtovníctvo a osvojíš si základy podvojného a jednoduchého účtovníctva.

Aplikované účtovníctvo – naučíš sa ovládať účtovný softvér Omega, ktorý používajú rôzne firmy pre vedenie podvojného účtovníctva. S aplikovaným účtovníctvom sa oboznámiš v treťom a štvrtom ročníku. Ak Ťa predmet zaujme a v budúcnosti by si sa chcel stať účtovníkom, prípadne pokračovať v štúdiu na vysokej škole, tak máme pre teba praktickú maturitu z tohto predmetu. Ak vyriešiš správne účtovný príklad, tak máš možnosť získať certifikát od firmy Kros, s. r. o.,  ktorá nám tento účtovný softvér poskytuje.

Manažment – možno rád organizuješ rôzne akcie a máš rád prácu s ľuďmi a možno by si chcel v budúcnosti riadiť veľký podnik alebo byť na pozícii vedúceho pracovníka. Tento predmet Ti ukáže, či máš predpoklady stať sa úspešným manažérom a aká osobnosť sa v tebe ukrýva.

Marketing – je predmet, ktorý Ti odhalí, čo je cieľom podnikania a predovšetkým ako si získať a udržať zákazníka. Chceš sa stať úspešným podnikateľom, viesť vlastný podnik? Predmet marketing Ti umožní pochopiť, prečo by si ľudia kupovali Tvoj tovar a čo môžeš urobiť pre to, aby ľudia Tvoj tovar ďalej nakupovali. Alebo ešte lepšie, aby si u Teba kupovali častejšie a vo väčšom množstve 🙂

Robotika – takmer každý sníval o tom, že raz bude vlastniť robota, ktorý bude robiť veci za neho, alebo túžil iba po robotickej hračke ovládanej najrôznejšími spôsobmi.  U nás môžete svoje sny zhmotniť do najrôznejších robotov alebo automatických zariadení. Na predmete Robotika sa naučíte roboty ovládať, programovať (C++ – Wring) ale i postaviť si vlastné zariadenia.

Programovanie – na hodinách programovania Vás naši učitelia prevedú svetom programovania vo viacerých programovacích jazykoch. V prvom ročníku odhalíte tajomstvá HTML a tvorby webu, v druhom ročníku nadviažete na html JAVA SCRIPTOM a CSS. V treťom ročníku doplníte svoje vedomosti o programovací jazyk Delphy.

Počítačová grafika – do tajov dizajnu, úpravy fotografií a 3D modelovania Vás zasvätia naši učitelia prostredníctvom softvéru Adobe Flash, 3D max studio, Sony Vegas a mnohými ďalšími. Práca s grafikov je náplňou v druhom, treťom a štvrtom ročníku.